Certyfikat WCAG 2.1 AA

WCAG 2.1 AA

Deklaracja dostępności

Wydawnictwo Naukowe PWN SA zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://libra.ibuk.pl.

Data publikacji strony internetowej: 27-04-2021

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 17-08-2021

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

W wyniku przeprowadzonego badania (audytu) stwierdzono pełną zgodność techniczną systemu z „Ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych” z 4 kwietnia 2019 r.”. Badany system w pełni spełnia wymagania określone w tym akcie normatywnym oraz pod względem technicznym spełnia założenia specyfikacji WCAG 2.1 do poziomu AA.

Wspomagający zespół osób niepełnosprawnych, skomponowany pod względem dysfunkcji narządu wzroku, słuchu, upośledzeń motoryki i ograniczeń kognitywnych, badających rzeczywiste zachowania użytkowników niepełnosprawnych w witrynie również nie zgłosił uwag powodujących uznanie systemu za niedostępny. Powyższe pozwala wystawić certyfikat zgodności wymagany w/w Ustawą.

Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny: ENTERA STUDIO WWW z Gdańska.

Oświadczenie sporządzono dnia 2021-08-17.

Na tej stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych.

Certyfikat WCAG AA

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest przedstawiciel Zespołu IBUK Libra. Adres poczty elektronicznej to kontakt@libra.ibuk.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, firma może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy firma odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępność architektoniczna

Budynek: Wydawnictwa Naukowego PWN, ulica Daimlera 2, 02-460 Warszawa

Do budynku prowadzi jedno główne wejście od ul. Daimlera. Budynek składa się z ośmiu kondygnacji.

Do holu głównego z zewnątrz nie ma schodów.

Recepcja znajduje się na lewo od wejścia głównego. Następnie dotrzeć można do czterech wind. Wydawnictwo znajduje się na piętrze ósmym.

Do budynku prowadzi jedno główne wejście od ul. Daimlera. Budynek składa się z ośmiu kondygnacji.

Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze holu głównego, po lewej stronie za windami należy podążać korytarzem ok. 20 metrów i przed wejściem do restauracji skręcić ponownie w lewo.

Przed budynkiem wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

W budynku Libra jest pętla indukcyjna. Aby wjechać na dane piętro należy poinformować portiera o swoim zamiarze, a ten po przeprowadzeniu do windy odblokuje możliwość wjechania na dane piętro.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Do góry