Treść książki

Przejdź do opcji czytnikaPrzejdź do nawigacjiPrzejdź do informacjiPrzejdź do stopki
Rozdział1.Obowiązkikierownikaapteki
z
funkckierownikahurtownifarmaceutycznejlubkierownika
hurtownifarmaceutycznejproduktówleczniczychweteryna-
ryjnych,któryjestodpowiedzialnyzaprowadzeniehurtowni
farmaceutycznejwsposóbzgodnyzustaiwymaganiami
wynikającymizDobrejPraktykiDystrybucyjnej;
z
funkcjąosobywykwalifikowanejodpowiedzialnejzazapewnie-
nieprzedwprowadzeniemdoobrotuproduktuleczniczego,że
każdajegoseriazostaławyprodukowanaiprzeszłakontro
zgodniezobowiązującymiprzepisamiiwymaganiami,które
zawartewstosownychdokumentachispecyfikacjach,
będącychpodstawądotego,bywydaćdlanichpozwolenie
nadopuszczenieichdoobrotu.
Jednocześnieustawodawcaumożliwia,abykierownikaptekiogól-
nodostępnejmógłłączyćfunkcjęzestanowiskiemkierownikadzia-
łufarmacjiszpitalnej.Abytaksięstało,musionjednakuzyskaćzgodę
właściwegowojewódzkiegoinspektorafarmaceutycznego,awprzypadku
podmiotów,którenadzorowaneprzezMinisterstwoObronyNarodo-
wej,zgodęNaczelnegoInspektoraFarmaceutycznegoWojskaPolskiego.
Pouzyskaniuzgodynajednoczesnepełnienietychdwóchfunkcjiin-
spektor,uwzględniającwymiarpracyfarmaceutywobutychplacówkach,
wskazujezakreswykonywanychprzezniegousługfarmaceutycznych,
atakżegodzinypracy,wjakichmiałbyjewykonywać.
Jedynąsytuacją,wktórejfarmaceuta(wtymkierownikapteki)nie
mógłbypodjąćpracywinnejaptece,jestpodpisaniezjednymzpra-
codawcówumowyozakaziekonkurencji.Powinnaonazostaćzawarta
wformiepisemnej.Niemożesięwniejznaleźćzapisocałkowitymza
kazieświadczeniaprzezpracownikapracynarzeczinnegopracodawcy,
ajedynieozakazieświadczeniapracyupracodawcybędącegobezpo-
średniąkonkurencjądlaobecnegopracodawcy(czylinp.wdwóchapte-
kachogólnodostępnychjednocześnie,alejużpracawapteceogólno-
dostępnejorazwapteceszpitalnejpowinnazostaćumożliwiona).
11